SSS2023-06-17T10:41:33+03:00

İremnet’in ayrıcalıklı dünyasına hoş geldiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

İremnet’in sınırsız internetiyle ilgili merak ettikleriniz, abone olmak için yapmanız gerekenler vs. tüm sorularınızın cevabı bu sayfada.

iremnet
İnternet Altyapı Sorgulama2022-04-09T03:41:32+03:00

Herkesin ulaşmak istediği fiber internet ağı ülkemizde hızla gelişmeye devam ediyor. Farklı firmalar ülkemizin dört bir yanına fiber internet hizmeti götürüyor. Özellikle büyük şehirlerde bulunan birçok bölgeye bu altyapı firmaları tarafından hızlı internet getirildi. Öte yandan internet kullanıcılarının bir kısmı, bu durumdan tam olarak haberdar olmayabiliyor. Bu sebeple internet altyapı sorgulaması yapmaları, internet kullanıcılarının işlerini kolaylaştırabilir. İnternet altyapı sorgulama işlemi, firmadan firmaya değişiklik gösteriyor. Firma sorgulamaları internet siteleri aracılığı ile yapılıyor. Hibrit Telekom aracılığıyla ev adresinizi ya da telefon numaranızı kullanarak altyapınızı sorgulayabilir, en uygun tekliflere ulaşabilirsiniz.

İnternet Altyapı Sorgulaması Nedir?2022-04-09T03:41:09+03:00

İnternetin ulaştığı bölge veya adresleri online olarak sorgulama işlemine “İnternet Altyapı Sorgulama” işlemi denir. İnternet ağı; bölgelere bakır ya da fiber optik kablolar ile ulaşabilir. Eğer ağ bakır kablo altyapısına sahipse buna ADSL denir. Eğer internet ağında fiber optik kablolar kullanılmışsa buna da Fiber Optik internet adı verilir.

Bir bölgenin altyapı teknolojisi, internet hızınızı belirler. İnternet hızı her bölge veya adreste aynı olmayabilir.İnternet altyapı sorgulaması bu hızı öğrenmenizde önemli bir faktördür. Alabileceğiniz maksimum hız ne kadar fazlaysa, altyapı teknolojiniz de o kadar iyi demektir.

İnternet hizmeti almadan atılması gereken ilk adım, bu hizmeti alacağınız adresteki altyapıyı sorgulamaktır. Alt yapınızı, “Altyapı Sorgulama” sayfamızdan öğrenebilirsiniz. Böylece altyapınıza en uygun olan internet paketine Hibrit Telekom ile karar verebilirsiniz. Zaman kaybetmeden sorgulamaya başlayın.

İnternet Altyapı Sorgulama Hizmeti Nasıl Çalışır?2022-04-09T03:40:19+03:00

Altyapı sorgulama işlemiş yapabilmek için “Altyapı Sorgulama” sayfasındaki yönlendirmelerini takip etmeniz yeterli. İnternet hizmeti başvurusunda bulunmadan önce altyapınızın ne kadar interneti desteklediğini veya destekleyip desteklemediğini öğrenmeniz önemlidir. Sisteme, bölgenizde yer alan fiber internet altyapısını sorgulamak ya da internet hızınızı öğrenmek için adresinizi ve numaranızı girmeniz yeterlidir. Böylece alacağınız internet hizmetinin detaylarını görebileceksiniz.

Açık adres bilgilerinizi doldurup, “Altyapı Sorgula” butonuna tıklayarak internet altyapı ve hız bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Daha hızlı bir internet bağlantısı istiyorsanız, fiber altyapı sorgulama işlemi ile bölgenize fiber hizmeti verilip verilmediğini tespit edebilir ve fiber bağlantı başvurusunu vakit kaybetmeden yapabilirsiniz.

Neden Altyapı Sorgulaması Yapmalısınız?2022-04-09T03:39:58+03:00

Hibrit Telekom olarak internet altyapı sorgulama hizmetimiz ile bölgenizde ya da adresinizde alabileceğiniz en yüksek internet hızını öğrenebilirsiniz. Bu sorgulama işlemini yaptıktan sonra bölgenizde ulaşabileceğiniz maksimum hıza göre size en uygun tarifeyi seçmeniz kolaylaşacaktır. Tabi ki bu sayede alabileceğiniz maksimum hızdan daha hızlı tarifelere ekstra ücret ödemek zorunda kalmazsınız.

İnternet Altyapı Sorgulama Sonuçları Ne Kadar Doğrudur?2022-04-09T03:39:28+03:00

İnternet altyapısı sorgulama sonucunda ulaşılan veriler yaklaşık değerlerdir. Gerçek kullanım sırasında bu kapasitelere ulaşmanız her zaman mümkün olmayabilir. İnternet hızınız bazı faktörlere göre değişiklik gösterebilir. Bina içi kablo tesisat kalitesi, bölgenizdeki hatların yoğun kullanımı, şebeke altyapısı sunucusu ya da bilgisayarınızın performansı gibi değişkenler bu verileri etkileyebilir.

İdeal İnternet Hızı Ne Kadar Olmalıdır?2022-04-09T03:39:05+03:00

Aslında ideal internet hızı diye bir şey söz konusu değildir. İnternet hizmetini ne için kullanacağınıza göre bu hız değişkenlik gösterir. İnternet hızı genellikle; 16 Mbps ile 50 Mbps arasında paketlenir. Diğer paketleri inceleyelim.

Eğer tek başınıza ya da az sayıda kişiyle birlikte yaşıyorsanız, interneti genellikle mail gönderip almak, sosyal medyada vakit geçirmek ya da normal çözünürlükte videolar izlemek için kullanıyorsanız 8-16 Mbps arası paketleri tercih edebilirsiniz.

Aynı anda birden fazla HD ve 4K video izleyen varsa, birden fazla kişi görüntülü görüşme yapıyorsa, çevrimiçi oyun oynuyor ve bulutta büyük miktarda veriyi yedeklemeyi ya da veri indirmeyi düşünüyorsanız, 100 Mbps’lik paketi tercih etmeniz sizin yararınıza olacaktır.

ADSL, VDSL ve Fiber Optik Altyapılarının Farkları Nedir?2022-04-09T03:38:19+03:00

ADSL altyapısı, bakır telefon kabloları aracılığıyla internet bağlantısı sağlar. Yakınınızdaki bir telefon santralinden evinizdeki ADSL uyumlu modem ile bağlanır. ADSL internet hızı; evin santrale uzaklığı, bina altyapı kalitesi gibi durumlara göre değişir. En fazla 16 Mbps hız hizmeti verir.

VDSL altyapısı, evinizdeki VDSL uyumlu modeme bakır telefon kablolarıyla internet bağlantısı sağlar. VDSL’in ADSL’den farkı VDSL’nin 10 kat daha hızlı upload yapıyor olması ve 5 kat daha hızlı download hızı verebilmesidir. En fazla 100 Mbps hız hizmeti verir.

Fiber bağlantı, fiber optik kablolarla erişim hizmeti verir. Veriler genellikle cam gibi ışığı ileten tellerden oluşan fiber optik kablolar üzerinden taşınır. Fiber kablolar diğer internet bağlantılarına göre daha yüksek hız hizmeti verir. Dünyada “ışık hızında internet” adıyla anılır ve diğer altyapı türlerine göre daha kesintisiz hizmet verir. Bulunduğunuz bölgeye fiber bağlantı hizmeti verilip verilmediğini tespit için internet altyapı sorgulama işlemi yapabilirsiniz.

Bölgemde ya da Adresimde İnternet Altyapısı Yoksa Ne Yapmalıyım?2022-04-09T03:36:36+03:00

Sorguladığınız adreste altyapının varlığından bahsedebilmek için yerleşik operatörün ya da bir internet sağlayıcısının bu adreste hizmet veriyor olması gerekir. Adresinizde internet altyapısı yoksa yapmanız gereken, periyodik aralıklarla internet altyapısını sorgulamaktır. Hızlı bir internet bağlantısı için fiber altyapı sorgulama işlemi yaparak, adresinize fiber hizmeti verildiğinde fiber bağlantı başvurusu yapabilirsiniz.

81 il, 911 ilçe ile Türkiye’nin İnterneti

Taahhüt Yok, AKN Yok, Kota Yok, Telefon Hattı Yok!
Daha Ne Olmasın? 😉

Taahhüt Yok, AKN Yok, Kota Yok, Telefon Hattı Yok!
Daha Ne Olmasın? 😉

İremnet ile sınırsız internetin tadını çıkarın…

Daha Detaylı Bilgi Almak İçin Arayın;

0850 532 04 09

Daha Detaylı Bilgi Almak İçin Arayın;

Go to Top